Swoją pasją dzieli się dziś z nami autorka bloga Ma i Bla. Jej działania obejmują szydełkowanie, czyli według mnie „cuda z włóczki”. Mi niestety nigdy się nie udało opanować tej sztuki. Ba! Nawet robienie na drutach moim zdaniem, jest bardziej skomplikowane niż liczenie delty ujemnej- kto liczył, ten wie :) Dlatego tak wiele radości sprawia mi, zarówno patrzenie na to, co autorka dla nas przygotowała, a jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że postanowiła podzielić się tym właśnie na naszej stronie.

Kim jestem

Jestem młodą mamą 3-letniej Blanki i żoną księcia z bajki. To czym się zajmuję, to nic innego, jak szydełkowanie. Tak szydełkowanie, wiem że to kojarzy Wam się z babcinymi robótkami :)

Mimo obiegowej opinii, jest to bardzo przyjemne i relaksujące, tym bardziej że tworzymy coś pięknego, nie tylko czapki i szaliki, ale i cudne buciki dla niemowląt, kompleciki do sesji fotograficznych z bobaskiem, zabawki, ozdoby.

Głównie zajmuje się szydełkowaniem :

  • bucików;
  • kompletów;
  • zabawek i ozdób;
  • … i wiele, wiele więcej!

szydełkowanie

szydełkowanie

szydełkowanie

szydełkowanie

Moja pasja jest taką niewielką odskocznią od codziennych obowiązków, których jako mama i żona, mam wiele. Kiedy nie mogę w danej chwili zająć się szydełkowaniem, wtedy największą przyjemność sprawia mi myślenie o nowych wzorach i rzeczach, które mogę wyczarować z włóczki, gdy tylko się do tego zabiorę. Dużo energii i serca wkładam nie tylko w staranne wykonanie przedmiotu, ale także w to, by był on unikatowy, niepowtarzalny i miał swój charakter, który będzie go różnił od tego, co dotychczas powstało w moich rękach. Staram się, by rzeczy miały „duszę” i sprawiały radość tym, którzy z nich korzystają. Szydełkowanie nie jest nudną, mechaniczną czynnością, kojarzoną wyłącznie z zajęciem dla babć, ale swego rodzaju rzemiosłem, dzięki któremu powstają przepiękne zabawki, ubranka, dodatki. Odnajduję się w tym doskonale. Mam nadzieję, że i Wam spodobają się zrobione przeze mnie przedmioty, prezentowane na zamieszczonych zdjęciach. Jest to tylko skromny ułamek mojej działalności. Wszystkich zainteresowanych, zachęcam do kontaktu ze mną.

Jak się ze mną skontaktować? To proste!

e-mail: kolonie66@op.pl

blog: mamusiaiblanusia.blogspot.com

fanpage: https://www.facebook.com/mamusiaiblanusia/