Sen lekiem na całe zło

Uwielbiam spać. Niezwykle ważną rzeczą dla mnie jest komfort samego snu. Musi być wygodnie, musi być przytulnie. Każdy powinien zwracać szczególną uwagę na to, jak śpi. Kwestia tego gdzie nie zawsze zależy bezpośrednio od nas, ale o to jak sypiamy możemy zadbać samodzielnie. Od kiedy pamiętam, zawsze ściskałam coś w nocy, obejmowałam, okopywałam się poduszkami. Taka przywara. Niektórzy zawsze śpią ściskając kołdrę, obejmując poduszkę. Ja tak śpię. Sypiając z kimś w jednym łóżku bywa to kłopotliwe, powoduje ciągłe walki o różne części pościeli. Do tego zmarznięte plecy, bo kołdra między nogami, to coś za czym nie przepadam.

Nowość snotwórcza

Jak po raz pierwszy zobaczyłam poduszkę typu C zapałałam chęcią do niej. Musze ją mieć. Nie zwróciłam nawet uwagi, że obejmuje ją kobieta w zaawansowanej ciąży. Bo to poduszka dla takich właśnie, dla ciężarnych. Ma ułatwiać komfortowy sen, wspierać brzuch i delikatnie podpierać plecy oraz kark. Po narodzinach maleństwa powinna posłużyć również dziecku, w przeróżnych kombinacjach. W ciąży nie jestem, dzieciątka również nie mam, ale poduszka skradła me serce. Jest tak wygodnym rozwiązaniem… Prócz typu C są również inne, jak J czy I – nazwy pochodzą od kształtu poduszki, który dokładnie odzwierciedla. Poduszki są duże, średnio mają 150 cm długości, przez co są komfortowe zarówno dla wysokich, jak i dla tych niskich. W środku znajduje się miękkie wypełnienie, a sam materiał wierzchni to bawełna zazwyczaj pokryta wielobarwnymi wzorami.

poduszkac_1

Użytkowanie wieczyste

Poduszka jest tak wykonana, że można ją dowolnie tulić, obejmować, miętosić. Daje wsparcie kręgom szyjnym – czyli spełnia zadanie poduszki – a dodatkowo możesz ją dowolnie ułożyć wzdłuż ciała. Najważniejsze, że oplatając nogami poduszkę możemy być przykryci ciepłą kołdrą i nie narażać się na zmarznięte kończyny nad ranem. Nie wiem, czemu poduszka nie jest ogólnodostępną w sklepach sprzedających pościel, kołdry i poduszki. Czemu tylko ciężarnym ma być wyjątkowo wygodnie? Inni również powinni cieszyć się komfortem jej posiadania. Najczęściej poduszkę można nabyć w Internecie – tu też jest najtaniej. Zdecydowanie do ciągłego użytkowania wystarczy Wam jedna, ja swoją uprałam i nie straciła na swych właściwościach, szybko wyschła. Aktualnie zastanawiam się nad zakupem typu J, typ C czasem zbyt mocno mnie oplata, przez co podczas gorszych nocy, gdy przeszkadza nawet źle ułożony włos na poduszce, próbuję ją powyginać na dwieście sposobów. Typ J może się sprawdzić u mnie lepiej, jak opisywany C. Poduszka może nam służyć również jako wsparcie podczas czytania, oglądania TV oraz wszystkich innych czynności wykonywanych w pozycji leżącej.