Marka Klorane

Słowo wstępu należy się krótkiemu przedstawieniu Klorane. Jest to marka specjalizująca się w produkcji dermokosmetyków, czyli tak właściwie kosmetyków o właściwościach wyrobów medycznych – leków. Najłatwiej znaleźć ją a aptekach lub rozbudowanych punktach kosmetyczno-aptecznych w centrach handlowych. Klorane w swojej ofercie posiada produkty przeznaczone do pielęgnacji naszych włosów (szampon, balsam, odżywka, maska) posegregowane według specjalnych potrzeb naszych czupryn. Najciekawsze jest jednak w całej marce to, że działa wyjątkowo aktywnie w dziedzinie ekologii oraz zrównoważonego rozwoju. Na całym świecie posiada instytuty naukowe współpracujące ze sobą, by chronić i ulepszać naturalne środowisko, zagrożone gatunki roślin czy poprawiać jakoś życia najbardziej ubogim społeczeństwom. Zaangażowali się również w projekt na rzecz afrykańskich terytoriów pod nazwą „Wielki Zielony Mur”. Samemu projektowi wypadałoby poświęcić całą rozprawę, dlatego zachęcam do zgłębienia tematu Zielonego Muru – warto.

Owocowe szaleństwo

Mango, jak wiadomo nie od dziś, jest bardzo odżywczym owocem. Poleca się je zarówno w diecie, jak i w kosmetyce. Posiada w sobie ogrcollagekloraneomne pokłady witaminy C a masło z pestek mango zawiera w sobie dużą ilość tłuszczowych kwasów nienasyconych. Dodatkowo działa przeciwgrzybicznie, antyoksydacyjnie, przeciwbakteryjnie. Wyciągi z mango, czy też jego pestek, użyte w kosmetykach nadają się do stosowania bezpośrednio na skórę, ale też bardzo często spotykane są właśnie w szamponach czy odżywkach. Stosuje się je głównie w preparatach do włosów bardzo zniszczonych, przesuszonych. W przypadku kosmetyki ciała najczęściej spotykane są w produktach do skóry ekstremalnie suchej, wymagającej długotrwałego ukojenia. Warto dodać, iż masło z mango ma zastosowanie w kuracjach przeciwstarzeniowych, gdyż jego właściwości odpowiadają naturalnym antyutleniaczom i radzą sobie z oznakami starzenia się naszej skóry. No i do tego wszystkiego jest pyszne i pachnie obłędnie…..

Pielęgnacja włosów

Szampon Klorane na bazie masła mangowego jest bardzo, ale to bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z suchymi włosami. Po pierwsze ma bardzo dobrą konsystencję, jest nieco gęstszy od klasycznych, drogeryjnych szamponów, przez co mam wrażenie że lepiej trzyma się włosów. Po nałożeniu tworzy równie gęstą i obfitą pianę – więc jest wydajny. Od pierwszych chwil oczywiście nieziemsko pachnie. Aromat mango przebija tu różne inne domieszki. Po drugie włosy od razu podczas mycia są wyczuwalnie miększe, gładsze w swojej strukturze. W przypadku włosów suchych, kręconych, zniszczonych bardzo ważny wbrew pozorom jest szampon. Jeżeli ten okaże się dla nas za słaby, nie ma sił aby rozczesać włosy po umyciu bez ich szarpania i wyrywania. Tutaj mamy gwarancję, iż bez problemu rozczeszemy włosy bez dodatkowych olejków czy odżywek w postaci mgiełki. Po trzecie po wysuszeniu włosy są faktycznie w lepszej kondycji. Co dla mnie ważne, są miększe w dotyku, nie puszą się aż tak mocno, jak w przypadku drogeryjnych produktów, z którymi miałam do czynienia. Nie spodziewajmy się jednak efektów po pierwszym umyciu. Jak dobrego szamponu byśmy nie posiadali w swym życiu, to zawsze najważniejsze jest regularne, dłuższe stosowanie owego. Po wcześniejszych butelkach z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że moje włosy lepiej się układają. Faktycznie, są trochę nawilżone – nie jest to efekt salonowych regeneracji – ale na domowe warunki jak najbardziej wystarcza. Na pewno na dłużej szampon Klorane zagościł w mojej łazience. Póki co, nie znalazłam lepszego zamiennika do częstego stosowania. Niektórych może odstraszać cena, niby to tylko szampon, ale uważam że o włosy trzeba dbać szczególnie. Produkty Klorane warte są swojej ceny, za 400 ml szamponu zapłacimy około 40 zł. Często można spotkać promocyjne oferty lub też znaleźć szampon taniej w Internecie. Polecam zakup większej pojemności, czyli właśnie 400 ml, jest bardziej opłacalny.

Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze strony 123rf.com (Brent Hofacker,Netsuthep Summat)